Live - Zdobądź wymarzoną pracę
(przy pomocy Terraform)!

Terraform coraz częściej staje się niezbędnym narzędziem w branży technologicznej, szczególnie na stanowiskach wyższego szczebla. Wielu pracodawców włącza go w proces rekrutacji poprzez zadania domowe lub pytania związane z tworzeniem infrastruktury z jego pomocą, wymagając od kandydatów efektywnego, bezpiecznego oraz kosztowo oszczędnego rozwiązania. Terraform to tylko jeden element w budowaniu aplikacji, ale jest niezwykle ważny dla efektywnego działania całości. Opanowanie jego obsługi to klucz do awansu i wartościowego wkładu w rozwój zespołu technologicznego.

12 kwietnia 2023 20:00

na YouTube

Dlaczego Terraform?

Wsparcie dla wielu dostawców chmury i on-prem

Terraform obsługuje ponad 100 dostawców chmury, w tym największe platformy, takie jak AWS, Azure, GCP oraz rozwiązania on-prem

Możliwość wizualizacji i planowania zmian

Terraform umożliwia tworzenie "planów" zmian, które pozwalają zobaczyć, jakie zmiany zostaną wprowadzone w infrastrukturze, zanim zostaną one (błędnie 😉) wdrożone.

Pluginy i społeczność

Dzięki wsparciu firmy HashiCorp i dużej społeczności istnieje wiele modułów i narzędzi, które można wykorzystać z Terraform, co pozwala zwiększyć jego funkcjonalność i automatyzację.

Udostępnianie i współdzielenie konfiguracji

TF (Terraform) to idealny przykład narzędzia Infrastructure as a Code (IaC), czyli całość konfiguracji infrastruktury zapisywana jest w formie kodu. Umożliwia to łatwe jej udostępnianie i współdzielenie z innymi osobami.

Kto za tym stoi?

Kamil Mrzygłód

Główny prowadzący Poznaj Terraform

Programista, konsultant oraz trener z wieloletnim doświadczeniem. Specjalista od chmurowego Infrastructure-as-Code - współpracował z wieloma firmami przygotowując dedykowane moduły, repozytoria oraz szablony Terraform. Skupia się na wsparciu organizacji w budowie ekosystemów do automatyzacji infrastruktury wspierających procesy wytwarzania oprogramowania. Prowadzi także dedykowane szkolenia związane z Terraform na każdym poziomie zaawansowania.

Jakub Gutkowski

Nadzór jakościowy

Tata, mąż, blogger, programista, podcaster i pasjonat. Założyciel i jeden z organizatorów devWarsztatów. Z Kubernetes związany zawodowo i prywatnie. Uwielbia bawić się nowościami, poznawać nowe języki i biblioteki, chodzić na konferencje, poznawać nowych ludzi, pomagać innym. Microsoft MVP w kategorii Developer Technologies.

Piotr Stapp

Nadzór wydawniczy

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant oraz ojciec bliźniaków. Wierzy w ludzi, a nie w papiery - jest wyznawcą DevOps i wszelkiej automatyzacji. Od czerwca 2018 znany jako "główny" dotnetomaniak. Z Kubernetes korzysta na co dzień w pracy i w domu (nie pytaj po co). Microsoft MVP w kategorii Developer Technologies.

Łukasz Kałużny

Nadzór merytoryczny

Inżynier, architekt, technology leader, konsultant, geek i ojciec dwójki maluchów. Pasjonat chmury publicznej oraz szeroko pojętej nowoczesnej architektury w IT oraz hipsterskich technologii, które dopiero się pojawiają. Z Kubernetes i kontenerami związany od dawna (pierwszy raz publicznie nakłaniał do nauki tego już w 2014 roku!). Microsoft MVP w kategorii Microsoft Azure.

Opinie o innych naszych programach

Poznaj Terraform startuje już niedługo

Chcesz dowiedzieć się więcej o Terraform?

Masz pytania?

Potrzebujesz się z nami skontaktować? Napisz do nas maila!

© Copyright 2022. Gutkowski-Stapp. Wszystkie prawa zastrzeżone.